DEEP ENERJİ İÇECEĞİ İÇERİSİNDE BULUNAN MADDELERİN ÖZELLİKLERİ…

TAURİN
Vücutta doğal olarak bulunan bir aminoasittir. Vücuttaki nörolojik fonksiyonları ve nörolojik iletişim mekanizmasını kuvvetlendirir ve düzenleyerek antioksidan özellikler gösterir.
KAFEİN
Kafein, önemli fizyolojik etkileri olan azotlu organik bir bileşiktir.
Merkezi sinir sistemine etki ederk beyne giden-gelen mesajları hızlandırır. Kafein 60 değişik bitkide değişik miktarlarda bulunmaktadır.
İNOSİTOL
İnositol, bazı zarla çevrili enzimlerin çalışmasına ve hücre zarlarının bazı maddeleri geçirmesine yardımcı olur. İnositol, sinir iletimini etkiler ve yağların vücut içinde taşınmasına yardımcı olur. İnositol içeren doğal besin kaynakları arasında, bira mayası, meyveler, et, süt, karaciğer, sebzeler, tahıllar, kavun, baklagiller bulunmaktadır.
GLUKORONOLAKTON
Glukoronolakton, bir karbonhidrat yani bir tür şekerdir.
Yorgunluğa neden olan toksik bileşiklerini etkileyerek yorgunluğun yok olmasını sağlar.
NİASİN
B 3 Vitamini Sinir Hücrelerinin çalışmasında etkendir. Enerji metebolizmasında işlev görür. Enerji oluşumunu sağlayan ETS (elektron taşıma sistemi) tepkimelerinde yer alan enzimlerin sentezlenmesinde, taşıyıcı proteinler ile birleşir.
PANTOTENİK ASİT
B 5 Vitamini, Vücutta depolanamayan ve suda eriyen bir vitamindir. Karbonhidrat, yağ ve protein metabolizması için gereklidir.